TSB Başkanı Can Akın Çağlar Görevinden Ayrıldı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, 2017 yılından bu yana sürdürdüğü başkanlık görevini bıraktı.

Çağlar’dan boşalan koltuğa Yönetim Kurulu’ndan bir ismin geçmesi ve bu ismin Nisan 2020’de yapılacak seçimli Genel Kurula kadar bu görevi yürütmesi bekleniyor.

Can Akın Çağlar görevinden ayrılırken sektöre yönelik yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

“2014 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığım ve 2017 yılından bugüne kadar da sizlerin teveccühleri ile  Başkanlık görevini üstlendiğim Birliğimizde , “hep birlikte” çok sayıda güzel işlere imza attık. Görev sürem boyunca sizlerin ve tüm komitelerde görev yapan arkadaşlarımızın desteği ile öncelikle sektörümüzün birçok sorunun çözülmesinde ve özellikle sektör-kamu yakınlaşmasında önemli neticeler elde ettik. Bunun yanı sıra, en önemlisi hükümetimizin de “sigortacılık sektörünü büyüteceğiz” söylemine eşlik etmek  ve gelecek beş yıl için yol haritamızı belirlemek amacıyla bir yıldan fazla bir süredir tüm sektör paylaşlarımızla birlikte çalıştaylar yaparak ve bağımsız danışmanlık alarak nihai yol haritamızı belirledik. Bugün ise söz konusu çalışmalarımızın hayata geçirilme vakti gelmiştir. Bu sebeple  bugüne kadar üstlenmiş olduğum Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığı görevimi artık icrai görevde olan bir arkadaşımıza bırakmanın sektörümüz açısından daha faydalı olacağını düşünmekteyim. Bu nedenle yarın yapılacak Yönetim Kurulu toplantımızdan sonra, sektör temsilcilerimizin tamamının teveccühü  ile seçilmiş olduğum Birlik Başkanlığı görevimi bırakma kararımı yüksek müsaadelerinize arz ederim.

Görev yapmış olduğumuz beş yıl boyunca şahsıma ve Birliğimize sınırsız destek veren başta birlik çalışanlarımıza, sektörümüzün siz değerli temsilcilerine ve hazinemizin çok kıymetli bürokratlarına kalbi şükranlarımı arz eder, önümüzdeki dönemin sizler ve sektörümüz için başarılarla dolu olması temennilerimle saygılarımı arz ederim.”