Aksigorta’dan Siber Risk Kalkanı

Aksigorta, yeni ürünü Siber Koruma Sigortası ile işletmelere veri ihlalleri ve kişisel veriler kapsamında koruma sağlamayı hedefliyor. Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Altıngöz, yeni ürünlerinin geliştirme sürecini anlattı.

Aksigorta’nın yeni ürünü “Siber Koruma Sigortası” ile veri ihlalleri ve kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında karşılaşılabilecek yaptırımlara karşı koruma sağlıyor. Siber Koruma Sigortası ayrıca siber şantajdan medya sorumluluğuna, iş durmasından siber suça kadar kapsamlı teminatlar sunuyor.

Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Altıngöz, teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle birlikte sigortacılıkta yeni risklerin ortaya çıktığına dikkat çekerek; “Siber olayların kurumlara oluşturduğu tehdit giderek artıyor. 2018 yılında dünyadaki siber suçların 2014 yılında meydana gelen siber suçların 2 katına çıktığını gözlemledik. 2021 yılında siber suçlar sonucu oluşacak zararların 6 trilyon dolara yükselmesi bekleniyor. Bu rakamlar da gösteriyor ki; sigorta şirketleri olarak bundan böyle bakış açımızı ürün ve hizmetlerimizin içeriğinden daha çok müşterinin ihtiyaçlarına ve hayatlarının içindeki izlerine çevirmemiz gerekiyor. Siber Koruma Sigortası’nı da bu yaklaşımla geliştirdik.” dedi.