SEGEM’den Önemli Duyuru

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), ‘Acente Teknik Personel Sınavına Hazırlık’ adıyla pazarlanan yayınlara itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

SEGEM’in internet sitesinden “Kamuoyuna Önemle Duyurulur” başlığında yaptığı basın açıklamasındaki bilgilendirme şöyle: “Bir takım sosyal medya aracılığıyla ‘Acente Teknik Personel Sınavına Hazırlık’ adı altına yayınların; pazarlandığı ve satıldığı tespit edilmiştir. Konuya ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.”

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM); 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için ‘Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’nı düzenlemek üzere görevlendirilmiştir. Söz konusu sınava başvuruda bulunan tüm adaylara; sınava hazırlanabilmesi amacıyla ‘Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’ ücretsiz olarak SEGEM Akademi Platformu üzerinden sunulmaktadır. İlgili eğitimler her sınav dönemi öncesinde güncellenmektedir.”

“SEGEM’in düzenlediği hiçbir sınava ilişkin ders notları ve/veya sorular ücret karşılığı satılmamaktadır. Bu tür dokümanların içeriğinin yol açacağı yanlış; eksik, güncelliğini yitirmiş ve yanıltıcı bilgiler sonucu sınavlarda mağduriyet yaşanabileceğine dikkat çekeriz.”
“Sadece SEGEM’in internet sitesi olan www.segem.org.tr adresinde yayımlanan duyuru ve dokümanların takip edilmesi; bunun dışında herhangi bir kaynaktan ücretli ya da ücretsiz sağlanan açıklama ve dokümanlara itibar edilmemesi hususuna dikkat çeker; başta bu tür dokümanları hazırlayan kişi/kişiler olmak üzere basım ve dağıtımını gerçekleştiren; kurum/kuruluşlara ilişkin her türlü hukuksal işlemin takipçisi olacağımızı değerli kamuoyuna saygı ile bildiririz.”