Allianz’dan Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası

Allianz Türkiye, yeni ürünü “Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası” ile beklenmedik durumlara karşı çocukların eğitim ihtiyaçlarını güvence altına alıyor.

Allianz Türkiye; eğitim ihtiyacı için kurgulanan prim iadeli, uzun süreli bir hayat sigortası olan “Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası” ile farklı yaşam dönemlerine göre şekillenen ihtiyaçları karşılarken, beklenmedik durumlara karşı çocukların eğitim hayatını güvence altına alıyor.

Sigorta sahibi ebeveynin yaşam kaybı durumunda çocuğunun eğitim masrafları karşılanırken; risk gerçekleşmediği takdirde de primlerin tamamı belirlenen sürenin sonunda toplu olarak geri ödeniyor. Ürün kapsamında çocuk sağlığı danışma, pedagog / psikolog, eğitim ve kariyer koçluğu; hobi kursları, etüt merkezleri, dil kursları gibi birçok hizmet de indirimli ya da ücretsiz olarak sunuluyor.

Teminatların dolara endekslendiği Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası’nda sigortalı yaşı ve sigorta süresi toplamı 70’i geçmemek üzere; poliçe süresi en az 10 en çok 20 yıl olabiliyor. Bu üründe ödenen primler, belirli tutarları aşmamak kaydıyla vergiden düşülebiliyor.

Okul masraflarının önemli bir boyuta ulaştığı günümüzde, çocukların eğitim hayatlarının finansal kayıplardan etkilenmemesi için eğitim sigortalarının daha da önemli hale geldiğini belirten Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez; “Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası ile beklenmedik bir durumda çocukların eğitimine devam edebilmesini sağlıyoruz. Bu sigorta ile yaşam kaybı durumunda, belirlediğiniz tutar üzerinden çocuğunuzun eğitim masrafları karşılanıyor.” diye konuştu.