Twitter’da Yeni Dönem: Hikayeler Özelliği Geliyor

Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği sosyal medya uygulamaları arasında yaygınlaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Facebook, WhatsApp ve Instragram uygulamalarına entegre edilen hikayeler özellikle Instagram’da hatırı sayılır bir kullanım oranı yakalamıştı. Bu trende ayak uyduran şirketler kervanına mikro blog platformu Twitter da katıldı. 

Twitter, Brezilya’da test edilmeye başlanan ‘Fleets’ isimli geçici tweet özelliği adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan tweetler atmasını sağlayacak.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiye göre, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını sağlayan kariyer sitesi LinkedIn’in de benzer bir özelliği kullanıma sunmak için ilk adımı atmıştı.

280 karakterlik ‘fleet’ler, normal tweet’lerden farklı olarak retweet edilemiyor ve beğenilemiyor. “Twitter Hikayeler” olarak da adlandırılabilecek olan sosyal ağın devreye almaya hazırlandığı bu yeni özelliğe, doğrudan mesaj ve emojilerle yanıt verilebiliyor. Sosyal ağın resmi blogunda yeni özellik ile ilgili bilgi veren Twitter’ın ürün yöneticisi Mo Al Adham, “Fleet”i kısa süreli anlık fikirlerin paylaşılması için geliştirdiklerini belirtti.