Evde Vaktimizi Nasıl Daha Verimli Geçirebiliriz?

Hepimizin güvenliği için Korona Virüs sebebiyle evde kaldığımız bu günlerde vaktimizi daha verimli geçirmek hem kişisel gelişimimizin hem de sosyal etkileşimlerimizin devamı adına oldukça önemli.

Teknoloji, bize pek çok hizmeti “online” olarak alma imkanı sunuyor. Bu dönemi kendini geliştirmek için fırsat görenlerin faydalanabileceği, verimli ve keyifli aktiviteleri derledik.

  • Ücretsiz online eğitim alınabilecek bazı web siteleri;

C#, Dijital Pazarlama, Excel, Facebook ve Instagram Reklamcılığı, Finansal Yönetim, Fotoğrafçılık, Genel Muhasebe, Halkla İlişkiler ve İletişim, İçerik Editörlüğü İkna Teknikleri, İnsan Kaynakları, Pazarlama İletişimi, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği, Photoshop, Satış Yönetimi, SEO, Sosyal Medya Uzmanlığı, WordPress, İşaret Dili gibi birçok eğitimi online almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü https://www.iienstitu.com/online-egitimler

Global Enstitü https://globalenstitu.com/ucretsiz-uzaktan-egitim-sertifika-programlari/

  • Online ziyaret edilebilecek bazı müzeler;

Louvre Müzesi

Paris’te, Louvre Sarayı’nda kurulmuş olan, tarih öncesi çağlardan, 21. yüzyıla kadar uzanan, geniş koleksiyon yelpazesinin bulunduğu Louvre Müzesi’ni bu linki kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz. 

Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da, Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un çalışmalarının sergilendiği bu müzeyi sanal olarak gezmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Metropolitan Müzesi

New York City’de bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sanat müzesini sanal olarak ziyaret etmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Hermitage Müzesi

ST. Petersburg’da bulunan ve dünyadaki en büyük resim koleksiyonuna sahip müzeyi bu link üzerinden sanal olarak ziyaret edebilirsiniz.

Doğa Tarihi Ulusal Müzesi

Orijinal adı National Museum of Natural History olan bu müze, Washington, D.C., ABD’deki National Mall’da bulunan bir doğa tarihi müzesidir. Bu linki kullanarak müzede sanal olarak ücretsiz gezebilirsiniz.

Tac Mahal

Hindistan’da kurulan Babür İmparatorluğu tarafından inşa edilmiş bu muhteşem yapıyı gezmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Vatikan

Vatikan’ın internet sitesinde bulunan bu sayfa, birçok farklı bölgeden seçim yapma ve istediğiniz yerin içerisini görüntüleme şansı sunuyor.

Antik Kent Petra

Roma İmparatorluğu tarafından işgal edilene kadar Nebatiler’e başkentlik yapmış bu inanılmaz antik şehri bu linki kullanarak gezebilirsiniz.

Giza Piramitleri

Bu muhteşem yapıları sanal olarak gezmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Stonehenge

İngiltere’nin güneyinde bulunan ve büyük taşlardan oluşan bu yapının kim tarafından yapıldığı hala bilinmiyor. Kimilerine göre Stonehenge uzaylıların sanat eseri. Bu ilginç yapıyı gezmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Ayrıca; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sanal Gezinti sayfasına bu link üzerinden ulaşabilir ve birçok müze, saray, cami, kilise, manastır, kale, il ve farklı mekan ziyaretlerinizi sanal ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

  • Katılım sağlayabileceğiniz bazı online etkinlikler;

“Bulut Temelli Windows Sanal Masaüstü Teknolojisi (VDI)”, “ Google Cloud ile Yapay Zekanın (AI) İşletmeniz için Çalışmasını Sağlayın”, “VMware Carbon Black ile Veri Merkezi ve Son Kullanıcı Güvenliğine Yeni Nesil Bakış Açısı”, “Bulut Temelli SIEM Azure Sentinel ile Log Yönetimi” isimli sanal etkinliklere ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

“TÜSİAD SD2 Dijital Çözümler Webinar Dizisi”, “Covid-19 Salgınının Sözleşme İlişkilerine Etkisi Konulu Webinar Daveti” isimli sanal etkinliklere ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

  • Google Play ve App Store’dan ulaşabileceğiniz mutlaka göz atmanız gereken bazı uygulamalar;

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Düzenli yapılabilecek aktiviteler arasında akla ilk gelenlerden birisi de fitness. Evde spor yapmanıza imkan sağlayan 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi uygulaması düzeyinize göre 30 günlük bir çalışma planı oluşturuyor. Uygulamanın Google Play sayfasına buraya tıklayarak, App Store linkine ise buradan ulaşabilirsiniz.

NeuroNation – Memory Games

Beyin performansını iyileştirmeyi amaçlayan NeuroNation, farklı aktivitelerle beyninizin sınırlarını zorluyor. Bu sayede daha hızlı tepki verebilme, daha hızlı düşünebilme gibi özelliklere sahip olabiliyorsunuz. Uygulamanın Google Play sayfasına buradan, App Store linkine ise buradan ulaşabilirsiniz.

TED

Farklı alanlarda yenilikçi bakış açılarını bulabileceğiniz bir platform. Türkçe videoların da bulunduğu uygulamayla farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Uygulamanın Google Play sayfasına buradan, App Store linkine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Kitap Okuyun- Kobo

Kobo’nun toplamda 5 milyondan fazla e-kitap ve çizgi roman içeren oldukça geniş bir kataloğu var. Okuduğunuz kitapları yorumlama fırsatı veren bu uygulama, okuma alışkanlıklarınıza dayanarak yaptığı kişisel öneriler aracılığıyla yeni kitaplar keşfetmenize de olanak sağlıyor.  Uygulamanın Google Play sayfasına buradan, App Store linkine buradan ulaşabilirsiniz.